Депутати Тур’є-Реметівської сільради дозволили забудувати Полонину Руну 30-ма вітряками

У четвер, 23 травня, на засіданні сесії Тур’є-Реметівської сільської ради затвердили детальний план території урочища «Полонина Руна», який передбачає спорудження на гірському хребті 30 вітряків. За рішення проголосували 14 депутатів сільської ради.

Депутати Тур’є-Реметівської сільради дозволили забудувати Полонину Руну 30-ма вітряками

Відео з сесійної зали оприлюднило Mukachevo.net.

Рішення про затвердження детального плану території Полонини Руни розглядали останнім. Його підтримали 14 депутатів з 24-х, шестеро проголосували проти, а один утримався.

Затверджений детальний план стосується 1128 га площі території Тур’є-Реметівської сільради. У ньому вказано, що Руна є найбільшою полониною Українських Карпат, через яку проходять кілька туристичних маршрутів. До полонини прилягають - орнітологічний заказник «Соколові Скелі», а з її південно-східних схилів бере початок водоспад Воєводин.

«Полонина Руна популярна серед туристів для прогулянок чи пішохідних походів. В сезон чорниці – схили заповнені ягодами та їх збирачами. Проте якраз занедбаність території, її природо-ресурсне виснаження і неконтрольовані антропогенні процеси призводять до забруднення середовища», – зазначають автори документу, стверджуючи, що ситуацію на цій території виправить «реалізація об’єктів зеленої енергетики».

Загалом затверджений депутатами детальний план передбачає будівництво на території урочища «Полонина Руна» 30 вітряків з висотою щогли 100 м та діаметром ротора 151 метри. Від продажу 3% генерації вітропарку громада щорічно отримуватиме 50 млн грн.

Нагадаємо, проект з будівництва ВЕС у Карпатах і зокрема на Полонині Руні реалізовує ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі». У січні компанія встановила перший вітряк на межі Львівської та Закарпатської областей. Загалом ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі» має намір збудувати в Карпатах вітроелектростанції, загальною потужністю понад 500 мегават. Співфінансуватиме зведення сотні вітротурбін державний «Ощадбанк».

Власниками ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі» є мешканка Києва Раїса Кобилянська та мешканець Краматорська Владислав Єременко.


ДО ТЕМИ

У Тур’їх Реметах винесуть на голосування рішення про затвердження скандальної містобудівної документації для вітряків на полонині Руна

Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті

 

Zaxid.net

23 травня 2024р.

Теги: вітряк, полонина, Руна, вітроелектростанція, вітротурбіна

Коментарі

нижньому 2024-05-25 / 21:56:29
Хлопче, коли ми воювали з усім тобою переліченим, ти, ган*он штопаний, акбо сидів тихо, або, ще більш вірогідно, підробляв у тих, як тепер бігаєш на побігеньках у цих. А в вільний від роботи час ябедничаєш тут на тих, на кого робив раніше.
Угробити свою землю вітряками заради заробітку чужинців багато розуму не треба. Чого бідний? Бо дурний. А чого дурний? Бо бідний. Це про селян. А ти ще й паскудний. Бо вони роблять це від бідності, глупості і неосвіченості, а ти, судячи з усього, сяку-таку освіту маєш. А тому й робиш у зайд не чорноробом, а якимсь підпанком. І заробляєш не три срібняки, а, може, чотири. От і кидаєшся на всіх довкола за панський інтерес і свою копійку. Гидотник! (

закарпатець 2024-05-25 / 19:46:40
До тепер не знав, що донецькі вирізали закарпатські ліси та розбили квадроциклами закарпатські полонини. Не знав що Ледида і Ковач із донецьких. А коли донецькі Вореводину купили та "Деренівську купель" теж були винні вітряки? Коли Богатирьова прихватила "Кваси", та коли Уваров прихватизував "Теплицю" та "Боржаву", а Захарченко мужієвські рудники, теж були винні вітряки? а
А я чув, що це турки хотіли побудувати вітряки, у крйньому випадку на Воловеччині.
А Льовочків із Коломойським та Каськів мабуть щирі закарпатці, і Коля Котлета теж?
Ви панове ніби ошколовані, але кому служите?
Дурнів із селян Воловеччини та Перечинщини робите, бідняками та тупими називаєте.
Зате у них честі і совісті набагато більше ніж у вас манкуртів.

нижньому 2024-05-25 / 19:23:27
перемогли кримінальне донецьке бабло і тупість, бідність і неошколованість місцевих

здоровий глузд 2024-05-25 / 18:50:39
переміг

закарпатець 2024-05-25 / 08:24:07
То поясни мені щирий любителю свого краю де ти був коли ліси вирізали, коли "Нюмен" березнянщину практично вирізав? Поясни мені чого мовчиш що дороги в горах абсолютно розбиті квадроциклами і джипами? Чому не вимагаєш у Ледиди і Ковача повернути землі громадам, які вони укр... і заср... тисячами сонячних батарей?
Вивчитпи питання щодо приватизації міжгірських, рахівських та боржавських полонин. Там усе в приватних руках і зараз розпродається оптом і вроздріб.
А реметівці собі обрали таких депутатів, це їхній вибір, може і вони хочуть цивілізації і своїх забитих селах. І не бачив я бунтів у Тірї Реметі проти вітряків. Це лише ви пріїдете на вихідні в перечинські та березнянські села за грибочками та яфинами, а потім бігом додому в Ужгород в цивілізацію. Ви любите полонину Руну лише на відстані. А ви поживіть там хоч рік в Буковцьовому та Смерековому. Що слабо? Ти диви про власність народу України заговорив. Іди переселяйся в ті села, будеш і ти мати відношення до красот України ти ж співласник.

знак питання 2024-05-24 / 14:47:07
Знов те саме ) "Не відпрацювали свої бабки...", "х... отримаєш відкат"... Ви живете в реаліях "відпрацювання бабок" і "отримання відкатів", тому неспроможні збагнути, що є люди, які щиро люблять свій край, свої Карпати, свою країну і захищають їх вілд таких, як ви, і їх хазяїв - щиро, а не за подачки з панського столу, як у вашому випадку.
Прикольно, "жручи Закарпаття", "продаючи його оптом і вроздріб" під інтереси донецьких-"віндтехнолоджи", "коломойш" і т.д., дорікати тим, хто всі 30 років цьому протистоїть )
"справа реметівців, їм там жити. Яке ваше яке діло?"? А нічо, що у нас - не удільні князівства, і , наприклад, Руна не є приватною власністю бідних і затурканих селян і таких самих бідних і затурканих, а тому продажних депутатів, яких ці бідні і затуркані селяни обрали з-поміж себе, а власність всього народу України?
Ну і про неошколованість "опонента". "свидовець на боржавських полонинах"? )) Ви хоча б в курсі, де Боржава, а де, власне, Свидовець? )))

закарпатець 2024-05-24 / 14:28:28
Нижньому.
Що неприємно чути, що ліси вирубані ще до вітряків, що землі розікрадені далеко до вітряків, що гори розбиті квадроциклами і джипами далеко до вітряків?
Це ви жерете Закарпаття поступово і проси..те його, продаєте його оптом і вроздріб цілих тридцять років.
Де ти чув, що я агітую за вітряки? Так вирішили депутати, котрих населення обрало. Значить або депутати ду....и, або населення, яке їх обрало. Але це справа реметівців, їм там жити. Яке ваше яке діло?
Що образилися, що не побудує коломойша свидовець на боржавських полонинах і ви не відпрацювали свої бабки?
Що Льовочкін ще не все вкрав у закарпатців? Це ви продаєте баригам і шахраям Закарпаття, як продали Ужгород приблудам донецьким, харківським та одеським, котрі будуть тут що непопади, вкладаючи свої гроші котрі вкрали у своїх містян. Це ви наживаєтеся від розпродажу Закарпаття.
А про вітряки вже всі забули. Це ж іноземці хотіли побудувати, а там х... отримаєш відкат.

знак питання 2024-05-24 / 13:31:09
Чому всі отакі "закарпатці", які годуються з чужої руки, працюючи на замовлення, вважають, що так само роблять всі?

закарпатець 2024-05-24 / 12:29:55
Хустянину.
А ті, котрі практично вирізали ліси на твоїй хустщині, рахівщині, тячівщині та міжгірщині не пі....и? Або ті, що беруть із Тиси нижче Хуста, сотнями тисяч тон піску і гроблять русло та всю заплаву річки, не пі...си? А ті, що розбили на Драгобраті, Веденясці і других горах дороги джипами і квадроциклами не пі...си? Або ті, що під Чопом захопили десятки гектарів орної землі під сонячні батареї та на Каменицькій Гуті не пі...си?
Яке твоє діло хустянине, що вирішили депутати Тур'ї Ремети, за сотні кілометрів від тебе?
Вітряків може ще й не бути, а все інше йде повним ходом і гробить Карпати капітально.
Яку тут бути Наталко Майстренко? Чи цю тему вам не замовляли?

Хустянин 2024-05-24 / 09:50:29
П-раси - ці запроданці,які проголусували за знищення Карпат.Нехай Господь водасть їм тою міркою,якою вони міряли чи то пак голосували, за знищення нашої природи.

Наталка Майстренко 2024-05-23 / 23:49:08
Прошу вибачення, не за 3 рублі, а за 15% у бізнесі

югас 2024-05-23 / 21:45:54
Слава Робію Горвату! Продав за три рублі полонину краматорським! Будеме і дальше за нього голосувати може і нас колись продасть. Всьо буде дастор

Лемко 2024-05-23 / 20:40:32
30 вітряків за 30 срібних...то не люди, а нелюди могли продати від своїх онуків таку красу

Адмін 2024-05-23 / 19:26:55


Я1135), кожен мислить в міру своєї зіпсованості. Ви звикли заробляти срібняки за виконання забаганок господарів і думаєте, що так роблять всі


Я1135) 2024-05-23 / 19:15:44
Редакції закарпаття онлайн не заплатили, ось і вони проти)

Ужгородець 2024-05-23 / 18:52:19
Комусь війна, тцк, мобілізація, а комусь кредит 500 мільйонів у державному банку. Жирні хабарі понесли всюди.

до "ДПСУ" 2024-05-23 / 18:26:51
В Україні війна, розпочата не нами. А під час війни основні свободи згортаються. Ти не в курсі?

ДПСУ 2024-05-23 / 18:16:43
Та що ви шмарклі скиглите про якісь вітряки і знищені гори. В Україні основний закон поставили раком перепрошую на паузу. Порушують махові права людей а якісь полонини то взагалі пусте

іІВАН 2024-05-23 / 17:41:44
А чому дурнй? Бо бідний? А чому бідний? Бо дурний.

НОВИНИ: Соціо

22:37
/ 2
У суботу у Верхніх Воротах на Мукачівщині зустрічатимуть полеглого Героя Івана Вотьканича
22:22
/ 1
"Щасливі діти" запрошують дітей із соціально вразливих родин в "УжТур"
20:57
/ 1
В Ужгороді сьогодні попрощалися із захисником Олегом Ващенком
16:39
/ 1
У Ясінянську громаду на Рахівщині надійшла звістка про загибель Ярослава Бузака, що вважався зниклим безвісти від січня 2023 року
11:06
/ 1
В Ужгороді в п'ятницю попрощаються з Олегом Ващенком
16:10
ТОП 10 вакансій: на Закарпатті є 46 вакансій водіїв і 53 – швачок
15:28
/ 1
У Міжгір’ї відкрили Алею Слави Героїв-Захисників
20:39
/ 4
Холмківська громада провела в останню дорогу Героя Михайла Койду з Розівки
16:45
/ 2
"Казанова" з Рівненського ТЦК Ярмошевич повернувся з фронту і формує нову бригаду в Ужгороді – ТСН
14:28
/ 3
ФОТОФАКТ. Закарпатський ОТЦК показав, як проходять базову підготовку усі мобілізовані до лав ЗСУ
01:52
/ 2
Від системи "Шлях" через неповернення водіїв відключили 2-х перевізників з Закарпаття
00:51
У Ракові на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Олександром Кострицею
23:20
У Тур'я Пасіці Ужгородського району провели в останню дорогу 24-річного Героя Олексія Тирпака
19:14
/ 1
Угорський інститут з Берегова отримав дозвіл розробляти 3 родовища з термальною водою на Берегівщині
18:10
/ 2
У Великому Березному попрощаються з Мирославом Майдичем, який загинув ще в лютому
16:53
/ 9
Ромжа, Галич і церква в Ужку: розроблено герб правлячого єпископа МГКЄ Теодора Мацапули
22:28
/ 1
У Мукачеві попрощалися з полеглим Героєм Василем Улинцем
21:51
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Юрієм Кучериком
19:32
Після втручання БЕБ Ужгородська міськрада скасувала тендер з ремонту ліфта на 2,2 млн грн
14:43
Закарпатцю присудили сплатити "Закарпатгазу" 188 тис.грн через "підкручений" лічильник
13:41
"Укрзалізниця" скасовує пересадковий потяг Ужгород-Чернівці
23:56
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим захисником Романом Гапаком
20:50
У січні-березні поточного року на Закарпатті здали житла в експлуатацію на 30% більше, ніж торік
20:35
/ 2
Африканець намагався незаконно потрапити в Україну зі Словаччини "щоби полікуватися"
11:23
На війні з росією поліг Федір Янчик з Берегова
» Всі новини