Сьогодні, 28 березня 2025 року, в селі Калини, що на Тячівщині, представники забудовника ТОВ «Гідроресурс-Тересва» завезли будівельну техніку та почали рубку дерев на березі річки Тересва. Без належних документів уже зрізані десятки дерев.
Місцеві мешканці зупинили роботи та викликали поліцію.
У поясненнях працівникам поліції представник забудовника мініГЕС повідомив, що вони здійснюють "підготовчу діяльність для майбутнього будівництва" на підставі, начебто, дозволів, зокрема рішення виконкому Дубівської сільради. Однак жодних документів на підтвердження цього не показали і не надали поліції.
Як запевняють мешканці, дозвільних документів забудовник не має, наявні документи стосуються іншої ділянки і висновку з ОВД (оцінки впливу на довкілля - ред.) у забудовника також не має, бо дозвільну процедуру зупинено рішенням Міндовкілля ще в червні 2024 року.
Як повідомили редакцію місцеві жителі, після з'ясування деталей з правоохоронцями представники забудовника та "лісоруби" втекли з місця події.
Дані роботи з розчистки берега від зелених насаджень вочевидь пов'язані із планованим будівництвом на цій території мініГЕС.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, 25 червня 2024 року Міндовкілля зупинило розгляд документів щодо будівництва мініГЕС на Тересві в Калинах. Окрім того, представники громади оскаржують містобудівну документацію та незаконне відведення землі під будівництво ГЕС в судах.
Йдеться про одну із 2-х руслових мініГЕС на "заповідній" річці Тересва в селі Калини, що на Тячівщині, яку, всупереч волі громади, намагаються знову проштовхнути недобросовісний бізнес з Харкова у змові з так само недобросовісною місцевою владою.
Усього в планах забудовника – каскад із щонайменше 5 мініГЕС на річці Тересва в селах Красна, Дубове, Калини, Бедевля, а у випадку "невдачі" у Калинах – розмістити в Нересниці. Таким чином, на відрізку протяжністю 24 кілометри, між селами Бедевля та Калини, річку мають намір перегородити греблями щонайменше 5 разів.
Ще у жовтні 2018 року Калини на Тячівщині повністю відмовились від мініГЕС, зібравши понад 2 200 підписів та проголосувавши за підсумками громадського обговорення одностайно проти будь-якого гідробудівництва на їх річці.
Петро 31.03.2025 / 22:30:55
Де голова Дубового? Його спитайте? Чого у нього в селі краматорськи права качають, а він в гівно голову забив як страус,Не боїться що зад відкритий? Женіть нахрен такого голову
Хустянин 31.03.2025 / 17:20:07
та то наші депутати котрі "ненародні" пропихують свій інтерес,а крайніми роблять харківян
Сорока 31.03.2025 / 12:29:55
Люди добрі,що ви хочете всіТячівські,Хустській,Іршавські повиїзжали за кордон у Чехії живуть цілими сім'ями покупували квартири,дуже великі клієнти,а у їх селах най будують ГЕС переселенці.
Читателю 30.03.2025 / 15:41:09
Будівництво в заповідних та охоронних зонах в Закарпатській області - вітряні електростанції, дороги до них, міні- та мікрогідроелектростанції, та ін.. – можливе через те, що представники влади області на всіх рівнях страждають на патологічну жадібність. Їм завжди мало грошей і вони готові робити їх на чому завгодно, навіть на продажі рідної землі
Читатель 30.03.2025 / 14:04:08
Будівництво в заповідних та охоронних зонах в Закарпатській області - вітряні електростанції, дороги до них, міні- та мікрогідроелектростанції, та ін.. – можливе через те, що представники влади області на всіх рівнях страждають на комплекс меншовартості. Вони намагаються в будь-який спосіб сподобатися своїм босам в столиці. Пригадаймо хоч би те, як виборці дружно голосували за кандидатів у народні депутати до Верховної Ради за приблуд з Києва Медведчука та Суркіса. А пересічні виборці слухняні щодо бажань обласних, районних керівників. «Риба гниє з голови».
Ххх 30.03.2025 / 12:18:42
Свідки аваковп нехай в себе покеровують
Марія 29.03.2025 / 14:10:31
Калинчани! Беріть вила та сокири і женіть кацапів геть! А заодно розберіться із владою у Дубовому!
Noti 29.03.2025 / 13:55:45
Скоро туй будуть Харків'яни, Кияни, Донецькі.....вся шушара правити, бо у них гроші є, а ми Закарпатці на них робити, бо у них всі привілегії, а у нас нич неє.Наші воюють, а ці туй бізнесують, і всім на все плювати. Їм головне кармани набити, а то шо люди проти нікому діла нема. Ще і закони приймають, щоб людей за мітинги наказувати.
Факерман 29.03.2025 / 08:23:24
Дубівська ОТҐ зборище злодіїв!!!
Закарпатець 29.03.2025 / 07:12:09
Микита-в Закарпатті вже скоро відкриють Макдональдс!
Місцева 28.03.2025 / 21:54:10
Нема сил вже дивитися на це тотальне знищення природи. Закарпатців виганяють з рідних місць... Річку треба загатити, полонини залити бетоном, ліси повирубувати. А все для того, шоб російські прислужники заробили собі біткоїни для безбідного життя на островах.
Ігор 28.03.2025 / 21:05:33
У мене питання до тих людей,які повинні ,у відповідності до свого службового статусу, реагувати на любі протизаконні дії,- ви за що одержуєте зарплату? Де ви всі поховалися? Ми в якому віці живемо? Що у нас за держава? Коли буде реакція на протизаконні дії керівництва Дубівськоі ТГ? Складається таке враження, що своєю бездіяльністю,ви покриваєте оцей весь «беспрєдєл»!!!…
Проти Гес 28.03.2025 / 20:13:09
Ми Калинчани проти ГЕС!Не дамо з своєї красивої гірської річки зробити болото з дубівським гім...м
Петро щоб вас там! 28.03.2025 / 20:09:22
Дубівська громада це вже не ОТГ а ОПГ, лізуть і лізуть по головам , не мають в собі нічого святого, все готові продати. Раніше боялися людей, судів, тепер їм на всіх наплювати. Всім пофіг на людей бо людям все було пофіг що вони роблять. Тепер маємо керівників котрі болт забили на народ, головне своя шкура і бабло, інші модуль здохнути без води , їди , роботи я грошей-їм то лише в плюс .Легше бабло відмивати!
Люди!!! Куди ви дивитися? Чого не берете все в свої руки. Де ваша активність. Женіть їх геть від кормушки бо будите всі жаліти що могли і нічого не зробили.
Вже диктатура чи ще ні? 28.03.2025 / 19:53:33
Як свідчить діяльність Закарпатської ОВА, яка "обслуговує" діяльність краматорських релокованих компаній з проросійським слідом, що прикриваються виконанням замовлень у сфері оборони, і з порушенням природоохоронного, містобудівного і земельного законодавства лізуть зі своми вітряками на об'єкти ПЗФ та Смарагдової мережі всупереч міжнародним домовленостям України з Європейським Союзом, та ще й просовують через ВРУ дискримінаційні закони для протиправної діяльності "визначеного" замовника, в Тячівському та Рахівському районах ОВА так само активно лобіює і фактично підштовхує до такої ж методи і харківських забудовників міні ГЕС на карпатських гірських річках.